Novinky

Oáza Maříž.jpg 3763_img_182.jpg 
Změna otevírací doby Restaurace Maříž v neděli 30.8. 2015

V něděli 30.8. 2015 bude, z důvodu pořádání soukromé akce, naše restaurace otevřena od 16 hodin.

Omlouváme se za omezení a budeme se na Vás těšit!
Extrémní vedro se dá i poměrně výhodně využít:-)

Denní teploty přes 30 stupňů přispívají k alternativním řešením energetické krize. 
Zde je například výpal keramického střepu za pomoci obnovitelného zdroje energie...slunečního záření!
Vše samozřejmě probíhá pod dohledem zkušené pracovnice!

DSCN6289.JPGOprava silnice v okolí Maříže jde do druhé etapy - objíždíme odjinud:-)

S datem 13.7.2015 jsme vstoupili do další etapy oprav silnic v okolí Maříže. Situace se posunula tím směrem, že silnice ze Slavonic do Maříže je již průjezdná bez problémů a objížděk. I když na trase můžeme nájít několik značek, které poukazují na slepou ulici, k nám dojedete bez problémů!
Uzavřena je nyní silnice ze Starého Města pod Landštejnem na křižovatku Kadolec, po které se k nám od Starého Města dostáváte. Objížďková trasa je však opět značena takže, kdo se bude držet šipek, nemůže zabloudit!

Přejeme šťastnou cestu!

DSCN6156.JPG DSCN6157.JPG DSCN6150.JPG

Mařížské šipky ukazují cestu:-)


Páteční dopoledne pro nás bylo velmi inspirativní záležitostí! Vzhledem k tomu, že nám osud skrz celý červenec postavil do cesty opravu a uzavření silnice Slavonice – křižovatka Kadolec, kudy k nám ze Slavonic jezdíte, byli jsme nuceni se vzepřít této nepřízni! Vybaveni bannery a množstvím směrovek jsme se vydali na značící výpravu, která si nijak nezadala s výpravou Klubu českých turistů na začátku 19. století, který protkával území naší republiky množstvím prvních turistických tras a značek:-).
Výsledkem je, že i když Vás na cestě k nám čeká malá objížďka, cestu Vám budou ukazovat, krom oficiálního značení, ještě pravé mařížské směrovky, které jsme na objížďkovou trasu s nasazením vlastních životů instalovali.
Takže vzhůru po šipkách!

Pár povedených momentek, jako ze značení.

DSCN6161.JPG DSCN6144.JPG DSCN6149.JPG
Malé dopravní omezení při cestě do Maříže aneb všechny cesty nakonec vedou do Maříže :-)


Prázdiny nejsou jen časem volna a radovánek. Když některým z nás začíná doba odpočinku, pro jiné začíná tvrdá dřina! Tento případ nastane i na silnici mezi městem Slavonice a křižovatkou Kadolec, která se bude renovovat. Je to jistě důvod k radosti a vyhlídkám na lepší zítřky na této trase, ale lehce nám kalí úsměv, že právě touto trasou se k nám, do jihočeské Maříže, dostáváte ze Slavonic.
Není však důvod k panice, objížďka je krátká a zajímavá, protože máte při cestě možnost navštívit Muzeum opevnění pohraničí (spojka bezi Bejčkovým mlýnem a odbočkou na Maříž.)

Objížďkové trasy jsou vyznačeny pomocí cedulí.

Mapky ke stažení najdete zde:


Příjezd do Maříže od 1. 7. do 12. 7. 2015.pngPříjezd do Maříže od 13. 7. do 31. 7. 2015.png
Objednání termínů na malování sobě s vouchery ze Slevomatu

S ohledem na to, že je dnes přesně půlka června, prosíme všechny zákazníky, kteří si zakoupili slevomatové vouchery na malování sobě, aby si včas udělali rezervaci.
Včasnou rezervací předejdeme problémům, které souvisejí s naplněnou kapacitou ke konci platnosti voucherů!

Takže nezapomeňte...termín je nutné rezervovat nejpozději do konce června!

Děkujeme a těšíme se na Vás!

malování sobě 1.JPG Malování 1.jpg DSCN5496.JPG


V červnu má restaurace Maříž otevřeno každý den!


S prvním červnem se změnila otevírací doba naší restaurace Maříž. Otevřeno teď máme každý den v týdnu! Od pátku do soboty jsme Vám k dispozici od 10 do 20 hodin a od neděle do čtvrtka máme otevřeno v rozmezí 10 až 20 hodin. Tato otevírací doba platí až do konce srpna.

Ať už příjdete cíleně kvůli výběru dobrot z našeho jídelního lístku nebo u nás uděláte náhodnou, provozní přestávku při Vašem cyklovýletě, či pěší tůře, na všechny naše návštěvníky se budeme moc těšit a budeme se snažit, aby se u nás cítili dobře!

restaurace (2).jpg zahradka2.jpg
Vítáme jaro novým vzorem!

S přicházejícím jarem se vlila nová inspirace i do žil našich malířek. Konkrétně malířka HAMR vítá jaro zcela novým a elegantním vzorem, jehož podstatou jsou syté barvy abstraktních motivů, které se navzájem prolínají. Tento motiv je přímo autorským, uměleckým dílem, které jen náhodou nezdobí plátno na stěně, ale těla hrnků, džbánů nebo jiné keramiky. 
U nás je skutečně lehké pořídit si unikát, proto navštivte náš obchod v Braníku a přesvěčte se o tom!
štrůdlovník, rozměry 14x39 cm (1).JPG ok.JPG 
Nové posezení v restauraci Maříž v Jižních Čechách


 IMG_3643.JPG  zahradka.jpgS příchodem hezkého počasí do Jižních Čech jsme také my přispěli k předletní víkendové pohodě a doplnili jsme naší restauraci Maříž o novou zahrádku s výhledem na rybník. Je to ideální místo k odpočinku, například po výletě na kole, po některé z četných cyklostezek v okolí. Pokud nejste sportovně založeni a posezení v restauraci si chcete přece jenom zasloužit, můžete se soustředit na výtvarné výkony v naší keramické dílně, pár kroků od restaurace, a vlastoručně si namalovat hrnek nebo misku. 


restaurace (3).jpg restaurace (4).jpg
Otevírací doba restaurace na měsíc červen:       pátek - sobota:    10 - 20 hod.
                                                                          neděle - čtvrtek: 10 - 20 hodin.


Sportovec nebo kterativec, všichni budou v naší restauraci Maříž srdečně vítáni!

Těšíme se na Vás!